Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Máme návrh, pojďte ho s námi vyladit

Na čem se právě pracuje?

kategorie: Aktuality
publikováno: 23. 6. 2022

Vítěze mezinárodní architektonické soutěže o budoucí podobu jezera Milada a jejího okolí známe již dlouho. Tento rok konečně mohlo vítězné švédské studio Mandaworks začít svou práci na jezeře přibližovat veřejnosti a dodávat ji podrobnější obrysy. Výsledkem bude koncepční studie a design manuál pro Miladu, který Mandaworks představí na konci tohoto roku. Prvním úkolem týmu bylo obeznámit širokou i odbornou veřejnost s vítězným soutěžním návrhem, získat k němu zpětnou vazbu a zodpovědět dotazy. Z deseti jednání vzešlo na 500 připomínek od 150 přímých účastníků z řad dotčených obcí, úřadů, spolků, sportovců, odborníků a široké veřejnosti.

Hlavním motivem, který se objevoval nejčastěji je apel  na zachování současných kvalit, což je čistota vody a obnovené  přírody, divokost prostředí a zázemí pro sporty. “Hlavně nám z toho nedělejte další Mácháč” - byla věta, která zazněla mnohokrát. Ze setkání vyplynulo, že lidé se s návrhem ztotožňují, připomínky, které od nich vzešly, jsou spíše provozního upozornění, případně podněty  k  drobným  změnám  anebo  doplnění  uživatelských potřeb.  Jako  celek  se  jim představený  záměr  líbil.  Zástupci oslovených  úřadů  reagovali  podobně,  návrh  byl  přijat  kladně, zaslané připomínky se postupně vypořádávají.

Konzultace soutěžního návrhu

V úterý 16. srpna 2022 od 18 hodin proběhne v Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK) další kolo setkávání s veřejností a klíčovými aktéry nad pracovní verzí koncepční studie. Budeme rádi, když přijdete!  
změněno: 23. 6. 2022
 
 
Sdílej přátelům