Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Máme návrh, pojďte ho s námi vyladit

Zajímavá procházka s architekty

kategorie: Aktuality
publikováno: 7. 11. 2022

V neděli 25. října se sešlo téměř 50 zájemců z řad veřejnosti, aby se dozvěděli, jak si autoři Koncepční studie Vize Milada představují další rozvoj tohoto velkého území kolem jezera Milada u Ústí nad Labem. Cyril Pavlů ze švédského architektonického studia Mandaworks společně s kolegy Janem Richtrem a Kateřinou Zimovou představili záměry z Koncepční studie v konkrétních částech území. Společně prošli po východní straně jezera od Trmic k hlavní pláži.
Účastníci komentované vycházky se zajímali jak o Koncepční studii, tak o zajímavosti spojené s historií bývalého lomu, rekultivaci a jezero. Na tyto otázky jim odpovídal za náš podnik pan Petr Kubiš a Petr Nikolič z odštěpného závodu PKÚ, který jezero spravuje.

Návštěvníci zmiňovali také konkrétní věci, které jim u jezera vadí, např. nekoordinované umístění mobiliáře a jeho kvalita, příliš velká různorodost či nejasné značení. Všechny tyto záležitosti jsou již vyřešeny v dalším dokumentu, tzv. Design manuálu, který určuje konkrétní podobu navrhovaného vzhledu všech prvků v území. Na hlavni pláži se lidé nejvíce zajímali o umístění budoucího zázemí a jeho provedení. Finální podobu Koncepční studie a Design manuálu odevzdají jejich autoři koncem tohoto roku.

změněno: 7. 11. 2022
 
 
Sdílej přátelům