Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Máme návrh, pojďte ho s námi vyladit

Mezinárodní konference Krajina po těžbě nastínila možnosti přeměny krajiny Podkrušnohoří a jezera Milada

kategorie: Aktuality
publikováno: 10. 3. 2020

Konference Krajina po těžbě / Post-Mining Landscape, proběhla v Ústí nad Labem ve dnech 11. – 12. března 2020.

středa 11. 3. – celodenní odborná konference + vernisáž výstavy

V úvodním bloku konference měli účastníci možnost získat informace o dosavadním průběhu projektu jezera Milada, ale zejména o dalším vývoji tohoto veřejností velmi sledovaného prostoru. Následovala panelová diskuse: u jednoho stolu se sešli plánovači, architekti, představitelé samospráv, zástupci akademické sféry a současný i bývalý ředitel PKÚ. Účastníci se dotazovali zejména na proces přípravy zadání Architektonické soutěže území jezera Milada, zajímali se o aktuálně budované inženýrské sítě nebo možnosti zlepšení dopravního propojení území jezera se širším okolím.

Odborný den konference poskytl náhledy do tématu obnovy krajiny ve všech měřítkách a z pohledu různých profesí. Bylo představeno několik příkladů úspěšných projektů z České republiky i zahraničí.

čtvrtek 12. 3. – prohlídka jezera Milada

Ať už technické detaily týkající se rekultivace lomu Chabařovice, právě probíhající výstavby inženýrských sítí, kvality vody a jejího pohybu v místní krajině, složení přírodních druhů zde žijících nebo okolnosti uzavírky lomu v devadesátých letech - to vše zajímalo přítomnou laickou, odbornou i novinářskou veřejnost.

Na otázky odpovídal Ing. Walter Fiedler, ředitel PKÚ, s. p., a vedoucí oddělení realizace staveb, Bc. Jan Vondruška.

změněno: 15. 6. 2020
 
 
Sdílej přátelům