Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Máme návrh, pojďte ho s námi vyladit

2. komentovaná prohlídka výstavy na téma Historie a hornictví

kategorie: Aktuality
publikováno: 9. 9. 2021

2. komentovaná prohlídka výstavy Co bude s Miladou dál? na téma Historie a hornictví dne 7. 9. 2021.Komentovaná prohlídka přiblížila historii Milady

Poslechnout si ji do ústeckého Muzea přišel také ředitel PKÚ, Ing. Walter Fiedler a další vedoucí pracovníci a zástupce zřizovatele státního podniku, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ing. Vladimír Bureš.

Mgr. Martin Krsek nejprve popsal úlohu Muzea v pracovní skupině pro přípravu zadání Mezinárodní krajinářsko urbanisticko architektonické soutěže Jezero Milada. U třech oceněných návrhů, jejichž vizualizace jsou v Muzeu vystaveny, pak přítomným ukázal, jak autorské týmy promítly historická témata do svých návrhů.

Následně se skupina přesunula do přednáškové místnosti, kde Ing. Stanislav Sochocký, dlouholetý zaměstnanec PKÚ, uvedl příspěvek o dobývání uhlí na Ústecku od 19. století až po ukončení provozu lomu Chabařovice a počátek rekultivací.

Nad historickými fotografiemi z archivu Muzea pak diskutovali účastníci, z nichž mnozí pocházeli z obcí, které ustoupily těžbě.

Zároveň zveme veřejnost na třetí a poslední komentovanou prohlídku výstavy věnovanou přírodovědě jezera Milada, kterou poveden Mgr. Václav Beran dne 7. října. Výstavu Co bude s Miladou dál? máte možnost si prohlédnout ještě do 10. 10. 2021.

změněno: 9. 9. 2021
 
 
Sdílej přátelům